Digital Heaven

Digitalna nebesa

Christina Bodnarescu, George Urse, Oana Băluță

Performans

Performans Digital Heaven, ki vključuje solo plesalko in njeno digitalno dvojnico, raziskuje razvijajoč se odnos med človeškim telesom in njegovo digitalno reprezentacijo s pomočjo inovativnih tehnologij in prepoznavanja gest, pri čemer nivo improvizacije dodaja dinamično spontanost koreografskemu spektaklu.

Vizualno poetičen koreografski performans raziskuje potencialno evolucijo in transcendenco človeškega telesa v digitalni dobi. Poglablja se v koncepte digitalne dvojnice, telesne kamuflaže in avtonomije, pripisane tehnologiji. S pomočjo interaktivnih tehnologij, kot so senzorji gibanja, projekcije, prilagojene telesu, in prepoznavanje gest, Digital Heaven poudarja zapleteno povezavo med človeškim telesom in njegovo reprezentacijo v digitalnem svetu ter zabrisane meje med fizičnim in simuliranim.

Plesalka in njena digitalna dvojnica raziskujeta nove oblike komunikacije in izražanja, ki se pojavijo na stičišču dveh prostorov. Človeško telo doživlja fizična povečanja in transformacije, živo upodobljene s projekcijami, prilagojenimi telesu, medtem ko se digitalna dvojnica, kot oblika umetne inteligence, uči in razvija na podlagi svojega analogne nasprotnice, dokler ne doseže navideznega samozavedanja.

Performansu elemente spontanosti in nepredvidljivosti dodaja tehnologija prepoznavanja gest, ki uvaja element improvizacije. Zaradi spreminjanja iztočnic glede na gibe performerke v realnem času, se ples odvija z dinamično fluidnostjo, zaradi česar je vsaka izvedba Digital Heaven edinstvena.

Ta večdimenzionalni performans premika meje umetniškega izražanja in spodbuja k razmisleku o razvijajočem se odnosu med človeštvom in tehnologijo. Digital Heaven vabi občinstvo, da postane priča dopolnjujočemu se prepletanju fizičnega in digitalnega sveta ter spodbuja k razmisleku o korenitih spremembah človeške izkušnje v dobi tehnološke konvergence.

Koncept, vizualizacija, programiranje: Cristina Bodnărescu.

Ples: Oana Băluță.

Koreografija: Anamaria Guguian.

Glasba: duo Ethics of Joy (Cristina Bodnărescu in George Urse).

Projekt

Interaktivna projekcija, povzeta po istoimenski predstavi, ponuja edinstveno izkušnjo, v kateri lahko do šest udeležencev sodeluje s svojimi digitalnimi dvojniki, sestavljenimi iz stalno premikajočih se pikslov. Raziskovanje z gibanjem tako postane skupna in skupnostna izkušnja, ki posameznikom omogoča, da z digitalnimi dvojniki sodelujejo kolektivno ali individualno. Delo spodbuja razmislek o presečišču med fizičnim in digitalnim jazom ter sproža vprašanja o identiteti, samopodobi in vplivu tehnologije na naše razumevanje samega sebe.

Skip to content